NYHETER

Tävla för Bromma Ridklubb

För att lösa tävlingslicens och representera Bromma ridklubb på tävlingsbanorna krävs att man löst och betalat medlemskap under innevarande kalenderår samt fått godkänt av BRK att representera klubben.

Förutom medlemskap och godkännande förväntas varje ryttare som löst tävlingslicens också hjälpa till som funktionär under minst en tävlingsdag om året på en av klubbens (1*) hemmatävlingar då man själv inte tävlar.

Vi anordnar vanligtvis fyra 1* hemmatävlingar över två helger på ett kalenderår. På våren runt april anordnas ponnyhoppning samt hästdressyr och på hösten runt oktober har vi vanligtvis ponny- och hästhoppning (med reservation för förändringar år till år).

För mer information, frågor eller intresse om att lösa tävlingslicens för Bromma Ridklubb kontakta Tävlingskommittén på tavling@brommaridklubb.nu